Саветы дэфектолага

ПАВАЖАНЫЯ ГОСЦІ НАШАГА САЙТА!

Рада вітаць вас на старонцы настаўніка-дэфектолага.

Тут вы можаце знайсці цікавую і карысную

інфармацыю аб маўленчай развіцці дзіцяці.

Менавіта развітая гаворка з усімі яе кампанентамі з'яўляецца адным з найважнейшых паказчыкаў гатоўнасці дзіцяці да школьнага навучання, індыкатарам яго камунікатыўных магчымасцяў. Але, на жаль, вельмі часта ў дзяцей бывае "каша ў роце". У гэтым выпадку на дапамогу дзіцяці і сям'і прыходзіць Навука Лагапедыя і яе прадстаўнік ва ўстанове дашкольнай адукацыі - настаўнік-дэфектолаг.

Лагапедыя - ад грэч. logos-гаворка і paideia — выхаванне, то ёсць выхаванне гаворкі. Гэта галіна педагагічнай навукі, якая вывучае прыроду і механізмы маўленчых парушэнняў, шукае шляхі іх пераадолення. А настаўнік-дэфектолаг (г.зн. лагапед) ва ўстанове дашкольнай адукацыі - гэта выхавальнік гаворкі.

Давайце знаёміцца!

Мяне клічуць Музычук Аксана Анатольеўна і працую я "выхавальнікам гаворкі"!

Буду вельмі рада, калі прапанаваная інфармацыя дапаможа бацькам знайсці адказы на пытанні, якія цікавяць іх пытанні.

• У ЯКІМ УЗРОСЦЕ ПАРА ПАКАЗАЦЬ ДЗІЦЯЦІ ЛАГАПЕДУ?
  • ЎЗАЕМАСУВЯЗЬ СПЕЦЫЯЛІСТА І СЯМ'І
  • Рэкамендацыі для бацькоў
  • Размауляйце з дзіцем правільна
разгарнуць » / « згарнуць